Hřebena turnaj trojic 2013

15. ročník nohejbalového turnaje Hřebena se letos konal v sobotu 24.8.2013. Z našeho družstva se zúčastnili Martin Páv, Libor Souček a Jakub Fotr tradičně pod názvem H2SO4. Celkem se zúčastnilo turnaje devět týmů. Hrálo se tedy na dvě skupiny. Skupina B, kde jsme byli i my , měla pouze 4 týmy a tak postupoval každý do čtvrtfinále. Šlo tedy pouze o co nejlepší umístění ve skupině a narazit ve čtvrtfinále na „nejslabšího“ ze skupiny A.  To se nám celkem snadno povedlo a bez ztráty setu jsme všechny tři zápasy vyhráli. Dokonce i Martin dva zápasy odpočíval vzadu a na smeči byl Libor. Nutno říci, že naše skupina byla zřetelně slabší než skupina A. Ve čtvrtfinále jsme narazili na domácí tým Hřebena A. Zápas byl rychlý, bez dlouhých výměn a Martin soupeře snadno přestřílel. V semifinále nás čekal tým Chlomek, za který hrál Honza Vlasák. V tomto zápase jsme předvedli nejlepší výkon dne. V prvním setu jsme již prohrávali 7:9, ale podařilo se nám nakonec stav obrátit na 10:9. Druhý set byl opět vyrovnaný až do konce, hrálo se bod za bodem. Až na konci jsme odskočili na 9:7. Soupeř dotáhl ovšem na 9:9. Pevné nervy nás ale neopustili a třetí set jsme nedopustili.  Po nejtěsnějším možném výsledku 10:9, 10:9 jsme postoupili jako vloni do finále. Ale s tím rozdílem, že letos hrál Jakub místo Milana Součka. Do finále se probojoval také loňský finalista, tým Úsvit. Došlo tedy na opakování loňského finále. První set zápasu nám moc nevyšel a Robert Neumann se svými zadáky hru kontroloval s dostatečným náskokem 10:7. Druhý set nám vycházel mnohem lépe, ale za stavu 5:3 pro nás dostal Jakub křeč do lýtka. Zápas byl na chvilku přerušen. Přestávka jednoznačně pomohla soupeři a otočil zápas na 6:10. Finále se nám nakonec tedy vůbec nepovedlo. Opět na nás zbylo na tomto turnaji 2. místo. Třetí byl nakonec tým Chlomek s Honzou Vlasákem. Za druhé místo jsme rádi, je to již po páté za posledních devět let. Snad se nám někdy tento turnaj také podaří vyhrát. Děkujeme pořadatelům za pozvání, a skvělou organizaci turnaje.